Vinné sklepy Lechovice, Krist, Vajbar, Sovín. – Restaurace Praha 5 – U Žíznivého jelena

Vinné sklepy Lechovice, Krist, Vajbar, Sovín.

 

VÍNA ČEPOVANÁ

Džbánky     0,25l  –  60 Kč    /   0,5l  –  110 Kč

Rulandské šedé – bílé

 

 

Merlot – červené

 

 

Křídlovické rosé – růžové

 

 

VÍNA JAKOSTNÍ BÍLÁ 0,75 l

Müller Thurgau

Víno zelenkavě žluté barvy s jemně muškátovým až vanilkovým buketem. Pro nižší obsah kyselin a harmonickou chuť je víno velice oblíbené. Vhodně doplňuje veškeré ryby, telecí maso, krůtu, zeleninové polévky a bílé měkké sýry.

230 Kč

Ryzlink rýnský

Výborné víno se svěží chutí i vůní. Svěží kyselinka poskytuje tomuto vínu skvělou chuť i při delším zrání. Jeho vůně se popisuje jako vůně lipového květu. Podáváme k drůbežím jídlům a lehkým předkrmům.

250 Kč

Rulandské šedé

Víno pocházející z Francie je zlatožluté barvy s plnou decentní kořenitou vůní. V chuti je víno kořenité s nižším obsahem kyselin. Doporučujeme jej k hutnějším úpravám drůbeže a k dezertům.

260 Kč

Muškát moravský

Lahodné víno světle žluté barvy a výrazného muškátového aroma lehčího typu. Podává se k dezertům.

280 Kč

Tramín červený polosuché

Patří mezi vína s výraznou, plnou, kořeněnou chutí. Jeho barva je zlatožlutá. Víno bylo doslazeno vakuově odpařeným hroznovým moštem. Vhodný k pečenému kuřeti, sýrům s modrou plísní, ale i ke sladkým jídlům.

280 Kč

VÍNA JAKOSTNÍ ČERVENÁ 0,75 l

Cabernet Sauvignon

Velmi pozdně zrající odrůda vyžaduje záhřevné půdy pro lepší vyzrávání. Jen na takových pak poskytuje víno s rubínově červenou barvou, v chuti připomínající černý rybíz. Můžeme doporučit k silně kořeněným jídlům a biftekům.

260 Kč

Frankovka suché

Víno tmavě rubínové barvy obsahuje dostatek kyselin, které mu dodávají svěžest. Oceňujeme jemnou tříslovinku a plnou širší chuť. Víno bylo doslazeno vakuově odpařeným hroznovým moštem. Hodí se k uzeným sýrům, těstovinám, bifteku, hovězímu, kachně, huse, zvěřině a ke kořeněným úpravám mas.

270 Kč

Svatovavřinecké jakostní suché

210 Kč

Rulandské modré pozdní sběr suché

350 Kč

VÍNA PŘÍVLASTKOVÁ BÍLÁ 0,75 l

Veltlínské zelené pozdní sběr

Veltlín je jemně kořeněný, harmonický, odrůdově výrazný. Jeho barva je zelenožlutá až zelená. Podává se k tvrdým sýrům, mořským rybám, řízkům, dušenému kuřeti, kachně, huse a pečeným játrům. Jako mladé víno se hodí ke studeným masům.

330 Kč

Chardonnay pozdní sběr

Víno má zlatavou barvu, harmonickou a intenzivní vůni. V chuti očekávejte jablka, hrušky, akát i žluté ovoce. Je vhodné pro delší skladování ve sklepě pro svoji svěží kyselinku. Hodí se pro slavnostní příležitosti. Především k polévkám a smetanovým omáčkám.

360 Kč

VÍNA ROČNÍKOVÁ A PŘÍVLASTKOVÁ ČERVENÁ 0,75 l

Frankovka pozdní sběr

Vína z Frankovky se vyznačují příjemnou, ale vyšší kyselinkou a tvrdší chutí s vyšším obsahem tříslovin. Ve vůni můžeme hledat ostružiny nebo skořici. Víno je rubínové barvy s fialovými odlesky. Doporučujeme ji pít ke zvěřině, tmavým masům, ušlechtilým sýrům a k těstovinám.

330 Kč

Frankovka rosé – růžové

Víno světle růžové barvy, příjemně jemně zakulacené, se svěží kyselinkou, v chuti se objevují tóny bobulového ovoce. Hodí se například k těstovinám, zelným salátům, tvarohovým moučníkům.

290 Kč

Sauvignon pozdní sběr

Barva je velmi výrazná, ve zlatých, sytě žlutých a zelených tónech. Vůně je hodně přezrálá, odrůdově výrazná, s tóny zralého angreštu, kopřivy hluchavky i bezinkového květu. Chuť je velmi příjemně osvěžující. Osloví nás čistými ovocnými tóny angreštu, meruňky, rybízu i citrusů. Díky svěžesti i ovocné plnosti bude toto víno králem každé tabule.

350 Kč

Tramín červený pozdní sběr

Barva je velmi plná, hutná v tónu starého zlata. Vůně je velmi bohatá, koncentrovaně ovocná i plně kořenitá. Voní z ní kvetoucí růže, šeřík i jemné parfémy. Přitom však není ani těžká, ani vtíravá. Chuť je bohatá, široká a dlouhá s kulatým tělem. Ideálně se v ní snoubí ovoce s květinami i zbytkový cukr s nazrálou kyselinou.

280 Kč

SEKTY 0,75 l

Sekt Lechovice demi

290 Kč

Sekt Lechovice brut

Pěstitelský sekt smí být vyroben jen samotným pěstitelem révy vinné. Významný je fakt, že si výrobce sám určí optimální dobu sklizně výběrem nejvyzrálejších hroznů již ve vinici a kombinaci odrůd. Sekt Lechovice byl vyroben harmonickým sladěním vybraných odrůd révy vinné – Ryzlink rýnský, Muškát moravský a Veltlínské zelené tak, aby vzniklo víno optimální chuti a vynikající jakosti. Při výrobě byla použita tradiční metoda druhotného kvašení v láhvi. Pro jeho výrobu bylo použito víno s nižším extraktem, nižším obsahem alkoholu, díky němuž má Sekt Lechovice jemnější perlení.

330 Kč

Bohemia sekt demi sec

230 Kč

Bohemia sekt brut

260 Kč

Komentáře nejsou povoleny.

Czech version English version Deutsch version Russian version Vinný lístek Nápojový lístek Fotogalerie Silvester 3D prohlídka Kde nás najdete Navštívili nás Rezervace Dáme jídlo Facebook